Dlaczego masaż?

 

korzyści z masażuCzy zastanawialiście się kiedyś po co idziemy do masażysty? Czy rzeczywiście odpowiednio dobrany masaż to nieocenione dobrodziejstwo dla naszego ciała? Albo - jakie korzyści wynikają z dobrze wykonanego masażu? Postaram się pokazać zalety korzystania z masaży. Mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się namówić nowe osoby do wizyty w moim gabinecie w Dobrodzieniu. Sama jestem masażystką i z własnego doświadczenia wnioskuję, że ludzie przychodzą do mnie z kilku powodów. Jednym z nich jest zwykle:

1)  Profilaktyka, diagnostyka 
Dobrze przygotowany masażysta, posiadający odpowiedni "warsztat narzędziowy" jest w stanie i zdiagnozować lub też wskazać "niedociągnięcia" naszego organizmu, tym bardziej, że mając osobisty kontakt z pacjentem (wzrokowy, czuciowy, wywiad, itp.) ma ułatwione zadanie. 
Może zdiagnozować problemy: 

* skórne ( np. interpretacja niedoczulicy, zaburzeń napięcia tkankowego) 
* wszelkich napięć mięśniowych, powięzi 
* natury stawowej, 
* natury wewnątrz – narządowej 
* inne 

Wszyscy zdają sobie sprawę, że profilaktyka równa się zdrowie, dlatego też, trafne jest to stwierdzenie: "lepiej (i taniej) zapobiegać chorobom, niż je leczyć!" Działanie profilaktyczne, jest przeto najlepszą formą dbania o zdrowie. 
2) Po drugie – masaż to łagodzenie bólu i napięć mięśniowych 
Najbardziej oczekiwana reakcja po zabiegu! Masaż wspaniale sobie radzi z takimi dolegliwościami jak ból, napięcie mięśniowe, zakwasy, blokady stawów, itp. Masaż działa rozluźniająco, relaksująco, leczniczo na nasze mięśnie... ale i nie tylko. 
3) po trzecie - korekcja postawy 
Prawidłowa postawa człowieka to z jednej strony norma, z drugiej jednak i zdrowotny jego sukces. Wiadomo, że wszelkie nieprawidłowości postawy ciała mogą nieść za sobą dolegliwości bólowe nie tylko mięśni, kości, nerwów ale i narządów wewnętrznych człowieka. Śmiało można powiedzieć że większość tzw. dysfunkcji somatycznych, czyli w popularnym języku "zablokowań" (segmentarnych i stawowych) ma swoja przyczynę w nadmiernych napięciach mięśniowych ( zwanych przykurczami). 
4) Po czwarte - likwidacja stresu (jego skutków) 
Stres jest nieodłącznym czynnikiem w życiu człowieka i może być niekorzystną reakcją na nadmierną presję. Nie jest co prawda chorobą, ale jeśli jest intensywny i trwa długo, to może nawet doprowadzić do pogorszenia zdrowia psychicznego (np. depresji, załamania nerwowego) i fizycznego (np. choroby serca). 
Stres powoduje m.in.: 

* podwyższone napięcie mięśni, 
* sztywność karku, szyi i ramion, 
* problemy skórne (między innymi nadpotliwość) 
* problemy z oddychaniem, 
* brak energii, apetytu, 
* inne dolegliwości, które z kolei mają bezpośredni wpływ na: brak koncentracji, rozdrażnienie, nieefektywność, obojętność, kłopoty z relaksacją, a nawet z zaśnięciem. 

Masaż w przypadku nadmiernego stresu jest wręcz wskazanym zabiegiem a wykonany przez dobrego fachowca, znakomicie zniweluje skutki napięcia psychicznego. 
5) po piąte – atmosfera niezapomnianego relaksu 
Orientalny wystrój gabinetu, tajemniczy , relaksująca muzyka w tle, lekki, fachowy dotyk masażysty... tak najczęściej kojarzy się nam masaż relaksujący. Form masażu relaksującego jest wiele. 
6) Po szóste - modelowanie sylwetki, medycyna estetyczna 
Modelowanie sylwetki to przede wszystkim domena kobiet, choć zdarzają się i mężczyźni. Modelowanie miejsc "problemowych" związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej lub/i cellulitem jest dzisiaj popularnym zabiegiem. Pomimo dostępnych rożnych maszyn modelujących, ręce masażysty są nadal doskonałym narzędziem w walce. 
7) po siódme - kosmetyka 
Masaż wzmacnia działanie wszelkich kremów, oliwek, preparatów. Skóra mocno rozgrzana i odpowiednio rozmasowana przez masażystę o wiele szybciej chłonie zawartość stosowanego specyfiku. 
Polecamy zatem zabiegi masażu leczniczego i relaksacyjnego jako wspaniały lek. Nie ma on formy tabletek i o to chodzi.